• Żelazka

 • Żelazko to jeden z najmniejszych sprzętów w naszych gospodarstwach domowych. Wiele osób uważa, że naprawa żelazek jest bezsensowna i kiedy pojawiają się problemy po prostu kupuje nowe. Ty też myślisz, że żelazka nie da się/nie powinno się/nie opłaca się naprawiać? Udowodnimy Ci, że jest inaczej!

  W przypadku żelazek do większości awarii prowadzi ich niewłaściwe użytkowanie. Jednym z najczęściej sygnalizowanych problemów jest osadzający się w środku kamień. Można tego uniknąć w bardzo prosty sposób. Wystarczy wlewać do nawilżacza wodę destylowaną, zamiast popularnej (i najczęściej zbyt twardej) „kranówki”.

  Kolejna sprawa związana z wodą: Po każdym prasowaniu należy ją bezwzględnie wylewać. W przeciwnym razie kamień otrzyma wymarzone warunki do osadzania się.

  Każda deska do prasowania wyposażona jest w specjalną półeczkę, na której należy stawiać żelazko. Nie zapominaj o tym. Wielokrotne odstawianie go byle gdzie nawet na te krótkie momenty, kiedy przekładasz prasowaną rzecz, niekorzystnie wpływa na najważniejszą część odpowiedzialną za jakość prasowania – stopę. Nie powinno się dopuszczać do zabrudzeń stopy, a tym bardziej do powstania przypaleń na jej powierzchni.

  Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że czasem przypaleń czy zabrudzeń nie da się uniknąć, ale i na to jest sposób. Stara i sprawdzona woda z octem lub soda oczyszczona mogą bardzo pomóc przy codziennej konserwacji sprzętu. Pamiętaj, aby nigdy nie myć gorącego żelazka, rób to delikatnie oraz po każdym myciu dodatkowo przemyj stopę czystą wodą, aby prasowane ubrania nie przesiąkły zapachem octu. Nie próbuj również zdzierać z powierzchni żelazka intensywnych zabrudzeń – możesz w ten sposób uszkodzić powłokę.

  Żelazko to nie tylko stopa, ale również obudowa, o którą należy zadbać. Regularnie przemywaj ją wodą z odrobiną płynu do naczyń.

  Żelazko nie prasuje już tak dobrze jak kiedyś? Nie możesz korzystać z nawilżacza? Urządzenie zbyt długo się nagrzewa lub wyłącza się w trakcie prasowania? Bez względu na przyczynę, możesz mieć pewność: Naprawimy je szybko i niedrogo.

  Naprawa żelazek, to nie tylko wymiana kilku części, ale przede wszystkim kompleksowe wyczyszczenie stopy żelazka, udrożnienie przepływu wody i pary.

  W ramach gwarancji naprawiamy żelazka następujących producentów: Zelmer, Tefal, Bosch, Siemens, Braun, Kenwood, Moulinex.

  Jeżeli posiadasz sprzęt innego producenta, którego gwarancja już nie obejmuje - skontaktuj się z nami i sprawdź czy możemy Ci pomóc.

  Aby poznać więcej szczegółów odnośnie naprawy żelazek, kliknij w tym miejscu.