• Ekspresy do kawy

 • Naprawa ekspresów

  Naprawa ekspresów staje się konieczna, bo któż z nas nie lubi świeżej kawy z ekspresu… Albo inaczej: kogo filiżanka świeżej nie uratowała w kryzysowych sytuacjach i natychmiast nie postawiła na nogi? Posiadacze ekspresów raczej nie mogą wyobrazić sobie dnia bez ukochanej „małej czarnej”, espresso, cappuccino lub latte macchiato. Jesteśmy fachowcami pełnymi empatii i w pełni rozumiemy, że na awarię tego sprzętu trzeba reagować szybko.

  Słowo wyjaśnienia: nie jest tak, że reagujemy momentalnie wyłącznie na awarie ekspresów do kawy. Reagujemy w ten sposób na każdą usterkę, którą do nas zgłosisz. Ale z doświadczenia wiemy, że większość użytkowników gotowa jest wyrzucić popsuty ekspres i zastąpić go nowym. Myślą: „A co niby można naprawić w takim małym sprzęcie?”. Jako spece od naprawiania odpowiadamy: wiele.

  Podstawą prawidłowego działania ekspresu jest jego właściwe użytkowanie. Wiele osób zapomina, że sprzęt należy regularnie myć. Dokładne usunięcie zabrudzeń (nie tylko tych widocznych „gołym okiem”) pozwala uniknąć nieprzyjemnego w skutkach zatkania instalacji. Pamiętaj, że większość ekspresów jest wyposażona w programy samomyjące, które znacznie ułatwiają konserwację.

  Kolejna sprawa to odkamienianie ekspresu. Jest to chyba najczęstsza przyczyna przez którą konieczna jest naprawa ekspresów. Jako użytkownik nie masz wpływu na twardość wody, ale możesz zabezpieczyć swój ekspres przed skutkami nadmiernego osadzania się kamienia. Dobrym rozwiązaniem jest również korzystanie z filtrów do wody, które dodatkowo ją oczyszczą.

  Ekspresy starszego typu wymagają czyszczenia ręcznego. W tym wypadku głównym problemem okazuje się dokładne usunięcie resztek kawy. Samodzielne czyszczenie zatkanego sitka nie jest najlepszym pomysłem. Fachowcy zrobią to szybko i profesjonalnie.

  Każdy ekspres może także ulec zalaniu. Wystarczy, że postawisz na rozgrzanej płycie mokre filiżanki albo będziesz próbować uzupełnić poziom wody w pojemniku bez wyciągnięcia go z ekspresu.

  Częstą awarią jest również mechaniczny problem z młynkiem. Jeśli podczas mielenia usłyszysz charakterystyczne kliknięcie, po którym kawa nie chce się prawidłowo rozdrabniać - natychmiast zgłoś się do nas.

  W elektronicznym ekspresie może zawieść także… elektronika. Jeśli po zresetowaniu ustawień, urządzenie nadal nie działa poprawnie, bezwzględnie potrzebujesz naszej pomocy w zakresie naprawy ekspresu.

  Naprawiamy ekspresy firm takich jak: Bosch, Siemens, Krups, DeLonghi, Rowenta.

  Czekamy w pogotowiu na Twoje zgłoszenie.

  Aby poznać więcej szczegółów odnośnie naprawy ekspresów do kawy, kliknij w tym miejscu.