• Lodówki

 • Naprawa lodówek

  Naprawa lodówek w tych czasach jest bardzo powszechną, bowiem jest to jedno z niezbędnych urządzeń w każdym gospodarstwie domowym. Żadne awarie nie są przyjemne, ale te dotyczące chłodziarko-zamrażarek mogą (dosłownie) niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu. Z tego powodu nie powinieneś zwlekać z naprawą. Nasi fachowcy, jak zawsze, są na posterunku.

  Oto kilka najpopularniejszych rodzajów awarii i ich prawdopodobne przyczyny:

  Lodówka chłodzi za słabo albo zbyt mocno
  Możliwe, że jest ustawiona w nadmiernie nasłonecznionym miejscu albo znajduje się za blisko innego źródła ciepła (np. grzejnika, kuchenki). Może dziać się tak również z powodu problemów z cyrkulacją powietrza. Jeśli lodówka stoi zbyt blisko ściany (optymalna odległość to 20-40cm), utrudniony jest obieg z tyłu. Jeżeli natomiast przechowywane produkty dotykają tylnej ścianki, z pewnością wystąpi kłopot z obiegiem wewnątrz urządzenia. Przesunięcie ich powinno rozwiązać problem, natomiast jeżeli nie - konieczna będzie naprawa lodówek.
  Niezwykle ważne jest, aby nie otwierać drzwiczek lodówki bez powodu. Ciągłe otwieranie i zamykanie może łatwo uszkodzić uszczelki i spowodować, że drzwiczki nie będą się całkowicie domykały.

  Lodówka nie działa
  Przede wszystkim sprawdź, czy urządzenie jest podłączone do źródła prądu. Uszkodzeniu mogło ulec gniazdko lub kabel. Upewnij się także, czy włączony jest termostat (wskaźnik na lodówce powinien być ustawiony co najmniej na cyfrze 1).

  W dolnej części lodówki zbiera się woda
  Najprawdopodobniej wystąpił problem z odprowadzaniem wody. Najczęstszą przyczyną jest w tym wypadku zapchanie otworu odpływowego lub rurek skraplacza resztkami żywności lub pleśnią, która łatwo rozwija się w wilgotnych warunkach. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo tego typu awarii, regularnie czyść odpływ urządzenia patyczkiem higienicznym lub używaj w tym celu dostępnych na rynku plastikowych przepychaczy.

  Jesteśmy po to, żeby Ci pomóc. Skontaktuj się z nami i zgłoś problem. Przyjedziemy w dogodnym dla Ciebie terminie i dokładnie wszystko sprawdzimy.

  Naprawiamy znajdujące się na gwarancji i pogwarancji lodówki: Bosch, Siemens, Zelmer, Candy, Hoover, Neff, Gaggenau.

  Aby poznać więcej szczegółów odnośnie naprawy lodówek, kliknij w tym miejscu.