• Płyty grzewcze

 • Naprawa płyt grzewczych

  W naszych domach korzystamy z dwóch rodzajów płyt grzewczych:
  • Płyt indukcyjnych
  • Płyt gazowych

  Ze względu na specyfikę urządzeń, najczęstsze przyczyny awarii, które zmuszają do naprawy płyt grzewczych będą się od siebie różniły.

  W przypadku płyt indukcyjnych największa liczba usterek dotyczy modułu sterowania. Jeżeli płyta nie chce się włączyć, nie grzeją pola (najczęściej po tej samej stronie płyty) albo występuje problem z działaniem sensorów (nie włączają się po naciśnięciu, włącza się co innego, niż chcieliśmy), najprawdopodobniej nie obejdzie się bez wymiany całego modułu. To dość radykalne rozwiązanie niestety nie należy również do najtańszych. Spokojnie, nasi fachowcy ocenią sytuację i sprawnie wyliczą, czy bardziej opłacalny nie będzie po prostu zakup nowego urządzenia. Przedstawią wszystkie „za” i „przeciw”, a ostateczna decyzja będzie należała do Ciebie.

  Podczas wielu napraw, ku zdziwieniu naszych klientów, okazuje się, że płyta nie była właściwie podłączona. Każdy producent stosuje własne oznaczenia. Próby przyspieszania, omijania kroków zawartych w instrukcji lub działanie pamięciowe (np. w oparciu o doświadczenia związane z instalacją poprzedniej płyty) łatwo mogą nas zmylić.

  Na koniec jeszcze „klasyk”: wybijanie bezpieczników. W pierwszej kolejności sprawdź, czy prawidłowo działają wszystkie fazy prądu w Twoim domu. Jeśli tak, może to oznaczać, że wartości prądu są niedostosowane do wymagań producenta. W takiej sytuacji zadzwoń do nas – pomożemy!

  Płyty gazowe z reguły trudniej jest utrzymać w pełnej czystości. Wiąże się z tym również jedna z najczęściej zgłaszanych awarii, a mianowicie: zbyt słaby płomień po włączeniu palnika. Resztki przygotowywanych potraw, zwłaszcza tych gotowanych na dużym ogniu, z łatwością zatykają liczące zaledwie kilka milimetrów dysze palników. Jest jeden sposób na uniknięcie tego rodzaju problemów: regularnie przemywanie dyszy (najlepiej po każdym gotowaniu).

  Jeżeli Twoja płyta grzewcza nie działa prawidłowo, jesteś w najlepszym możliwym miejscu. Skontaktuj się z nami. Zadziałamy szybko i profesjonalnie.

  Zajmujemy się naprawa płyt grzewczych następujących producentów: Bosch, Siemens, Zelmer, Candy, Hoover, Neff, Gaggenau.

  Jeżeli posiadasz sprzęt innego producenta - skontaktuj się z nami i sprawdź czy możemy Ci pomóc.

  Aby poznać więcej szczegółów odnośnie naprawy płyt grzewczych, kliknij w tym miejscu.